sobota, 11 kwietnia 2015

CZEGO NAUCZYLIŚMY SIĘ W PRZEDSZKOLU...? - CYTAT :)


"Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, o tym jak żyć, co robić i jak się w życiu odnaleźć, nauczyłem się w przedszkolu...." 
(ciąg dalszy cytatu poniżej)

-cała prawda.., przepiękny cytacik...:) 
Pozdrowienia dla Was Kochani :) :*


„Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, o tym jak żyć, co robić i jak się w życiu odnaleźć, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie akademickiej góry, ale tam, przy piaskownicy w przedszkolu. Oto, czego się wtedy dowiedziałem:

Dziel się wszystkim. Graj uczciwie. Nie bij innych. Odkładaj rzeczy tam, skąd je wziąłeś. Sprzątaj po sobie. Nie bierz rzeczy, które do ciebie nie należą. Przeproś, kiedy kogoś zranisz. Myj ręce przed jedzeniem. Spuszczaj wodę w toalecie. Ciepłe ciasteczka i zimne mleko są dla ciebie dobre. Prowadź życie zrównoważone – codziennie trochę się poucz, trochę porozmyślaj, porysuj, coś namaluj, trochę pośpiewaj i  potańcz, pobaw się i trochę popracuj. Zdrzemnij się po południu. Wychodząc w świat, uważaj na ruch uliczny: weź kogoś za rękę i trzymajcie się razem. Bądź świadomy cudów: Przypomnij sobie nasionko fasoli w plastikowym kubku: korzenie idą w dół, roślina rośnie w górę i nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego i jak to się dzieje, ale wszyscy właśnie tacy jesteśmy. Złote rybki, chomiki, białe myszki i nawet tamto małe nasionko fasoli – wszystko umiera. My też. A potem przypomnij sobie baśnie i pierwsze słowo, które poznałeś – największe słowo ze wszystkich – PATRZ.

Bo wszystko, o czym musisz wiedzieć, tam gdzieś jest. Złota reguła i miłość.  I podstawy higieny. Ekologia, polityka, sprawiedliwość i zdrowe życie. Pomyśl, o ile lepszy byłby świat, gdyby wszyscy – na całym świecie – mieli ciasteczka i mleko o trzeciej każdego popołudnia. A potem poobiednią drzemkę pod kocykiem. Albo gdyby nasz rząd i wszystkie rządy na całym świecie stosowały się do zasad, by odkładać rzeczy tam, skąd je wzięły, i sprzątać po sobie. Bo, niezależnie od tego, ile masz lat, wciąż jest prawdą to, że kiedy idziesz w świat, najlepiej wziąć się za ręce i trzymać się razem”.  - Robert Fulghum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *